jury

Kuryłowicz & Associates, Członek Honorowy Jury

prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz

Kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, profesor tytularny od 2014 r., wiceprezes i generalny projektant autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates, przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.
Laureatka medalu SARP Bene Merentibus 2015 i złotej odznaki SARP 2017. Sędzia SARP, juror w krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych, Przewodnicząca Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych SARP w  kadencji 2015-2019. Ekspert ACE ds. Projektowania Uniwersalnego w latach 2005-2008. Konsultant Uniwersytetu Warszawskiego  ds. projektowania uniwersalnego w latach 1996-2012. Współautorka (ze Stefanem Kuryłowiczem) książki „Pasja i Pragmatyzm. Człowiek, Architektura, wolność” (2010) oraz wielu innych publikacji w pismach, magazynach i w materiałach  konferencji tematycznych, w których brała udział jako prelegentka i/lub panelistka.
Recenzentka prac doktorskich i habilitacyjnych Wydziałów Architektury Politechnik: Gdańskiej, Krakowskiej, Gliwickiej, Wrocławskiej, Warszawskiej. Promotorka ponad 120 dyplomów magisterskich i 50 inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, z których ponad 10 otrzymało nagrody krajowe i uczelniane.
Członkini Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk.

IKEA Niemcy, Członek Honorowy Jury

Katarzyna Dulko-Gaszyna

Country Sustainability Manager w IKEA Niemcy.
Katarzyna Dulko-Gaszyna od sierpnia 2020 r. zajmuje stanowisko Conutry Sustainability Manager w IKEA Deutschland Verkaufs-GmbH. Przedtem, od 2011 r., była odpowiedzialna za realizację strategii i działań zrównoważonego rozwoju w sieci sklepów IKEA w Polsce. Wcześniej kierowała działaniami CSR w branży wydawniczej (grupa mediowa RASP). Główne obszary eksperckie to odpowiedzialna konsumpcja i komunikacja, strategia zrównoważonego rozwoju produktów i usług, zarządzanie surowcami wtórnymi z naciskiem na gospodarkę obiegu zamkniętego, fotowoltaika prosumencka oraz zaangażowanie społeczne biznesu.
Ukończyła studia m.in. z zakresu politologii oraz zarządzania środowiskowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Warszawskiej oraz na niemieckich Uniwersytetach w Hamburgu i Bremie. Mieszka z rodziną w Warszawie, pochodzi z Oświęcimia.

Artectonica, członek honorowy jury

Ewelina Jaskulska

Architekt z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym podczas pracy w renomowanych pracowniach projektowych. Brała udział w realizacji wielu prestiżowych inwestycji, m.in. stadionu w Gdańsku, wieżowca Rondo 1 w Warszawie czy wieżowca Yset Tower w Rosji.
W 2019 r. The European Centre for Architecture and Urban Studies umieściło ją na liście „40 under 40” – kolejnego pokolenia najbardziej obiecujących i rozwijających się talentów projektowych, które wpłyną na kształt przestrzeni w przyszłości.
Od 2014 r. prowadzi własną pracownię projektową ARTECTONICA, a od 2019 współtworzy MOLECULE ARCHITECTURE / RESEARCH AND DESIGN, biuro badawczo projektowe, które prowadzi wraz z Joanną Aleksandrowicz i Moniką Nalewajk.

Armstrong Building Products

Anna Baczkowska

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z branżą budowlaną związana od ponad 20 lat. Nieustanne poszerza swoją wiedzę, ukończyła m.in. studia podyplomowe w zakresie konserwacji zabytków, zarządzania MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także kursy menedżerskie i szkolenia trenerskie. Swoją karierę rozpoczynała jako projektantka wnętrz.
Od kilkunastu lat wspiera w kwestiach projektowych, akustycznych i technicznych zespół doradców firmy Armstrong, a także deweloperów, architektów i firmy budowlane realizujące największe inwestycje użytku publicznego. Jest ekspertką w tematyce nowoczesnych rozwiązań w budownictwie i projektowaniu, w tym m.in. w obszarze kształtowania właściwego środowiska akustycznego, projektowania w technologii BIM oraz certyfikacji ekologicznej czy standardów WELL w budynkach.

politechnika Wrocławska

dr hab. inż. arch. Anna Bać

Jest architektką, profesorką na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (gdzie pracuje od 2003 roku). Zajmuje się zrównoważoną i energoaktywną architekturą mieszkaniową i usługową. Jest założycielką koła naukowego eko_studio (2003) oraz Grupy dydaktycznej Architektura Energoaktywna (2015). Wykonane pod jej opieką projekty studenckie, w tym dyplomowe, uzyskały ponad 30 nagród i nominacji. Współprowadzi pracownię grupa_synergia. Jest autorką ponad 44 projektów architektonicznych cechujących się efektywnością energetyczną, wykonanych w zintegrowanym procesie projektowym, w tym ponad 20 zrealizowanych – gdzie prowadzi badania jakościowe. Brała udział w konkursach architektonicznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jest autorką i współautorką blisko 80 publikacji o tematyce architektury proekologicznej oraz autorką książki pt. Zrównoważenie w architekturze. Od idei do realizacji. Jest członkinią m.in. DOIA, SARP, PAN oraz współzałożycielką Centrum Naukowego Zrównoważonego Kształtowania Środowiska Zbudowanego na PWr.

Tétris Polska

danuta barańska

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Oddziału Architektury Krajobrazu SGGW. Od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej. Od 2013 r. jest partnerem Neo Świat (po rebrandingu – Tétris). Specjalizuje się w aranżacji wnętrz w modelu Design & Build, który zakłada bliską współpracę architekta z zespołem wykonawczym. W tym modelu stworzyła m.in. nową siedzibę JLL w budynku Warsaw Spire, jak również powierzchnie biurowe takich firm jak SBD, Sage, Kantar, We Care i ostatnio bardzo trendy powierzchnie coworkingowe Mindspace.

SARP warszawa

Justyna Biernacka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie doktorantka Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Należy do Izby Architektów RP. Pełnomocniczka ds. Architektury Zrównoważonej Zarządu OW SARP w kadencji 2015-2019, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej tamże, inicjatorka akcji #architekcidlaklimatu. Certyfikowana LEED AP BD+C (Green Building Council) oraz Passive House Ceritified Designer (Passivhaus Institut Darmstadt). Założycielka i Sustainability Managing Partner w MATERIALITY, firmie doradczej zajmującej się strategiami zarządzania zagadnieniami ESG w organizacjach.

APA Group

Aleksandra Latocha

Koordynator Działu Marketingu APA Group. Absolwentka kierunku matematycznego Politechniki Śląskiej. Powtarza, że matematyka to kwestia myślenia, a nie liczenia. Od ponad 10 lat jest związana z APA Group, kształtuje wizerunek firmy i jej produktów. Interdyscyplinarnie łączy procesy inżynierii oraz inteligentnych systemów sterowania z zagadnieniami komunikacji, sprzedaży i marketingu. Wciela się w rolę edukatora nowoczesnych technologii, oprowadzając gości ultranowoczesnego showroomu APA Black House. Jako organizator odpowiada za cenione wydarzenia branżowe jak Smart Architecture Event, APA Road Show, czy spotkania Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC oraz Warsztaty Industry 4.0. Regularnie publikuje na blogu eksperckim APA Lab.

Assa Abloy

Alicja Leszczyńska

Dyrektor Działu Specyfikacji oraz ekspert w zakresie zrównoważonego budownictwa w Firmie ASSA ABLOY, gdzie zajmuje się profesjonalnym doradztwem dla architektów, inwestorów i wykonawców w zakresie systemów zabezpieczeń drzwi. Architekt, Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej.

Kuryłowicz & Associates

Jakub Lewkowicz

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej w 2005 roku oraz studia Executive MBA na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i Vienna Institute for Economic Studies w 2011 roku. Praca dyplomowa „Kompleksowe zarządzanie jakością w pracowni architektonicznej” powstała przy współpracy z prof. dr hab. Andrzejem J. Blikle. Pracę zawodową rozpoczął w 2005 roku w duńskiej pracowni architektonicznej Bjerg Arkitektur A/S. W 2008 roku stowarzyszenie duńskich architektów Akademisk Arkitektforening przyznało mu tytuł Arkitekt M.A.A., a od 2011 roku pracuje w Kuryłowicz & Associates.

JW+A

Jerzy Wójcik

LEED AP BD+C, BREEEAM AP, WELL AP, BREEAM International and In-Use Assessor, WELL AP, Architekt IARP
Jerzy jest jednym z pierwszych akredytowanych specjalistów LEED w Polsce, konsultantem LEED, BREEAM i WELL oraz prezesem firmy doradczej JW+A. Doświadczenie Jerzego w roli konsultanta zielonego budownictwa obejmuje projekty o łącznej wielkości ponad 1 000 000 mkw, w tym projekty z certyfikatami LEED Platinum oraz BREEAM Outstanding nominowane do nagród BREEAM Awards w roku 2018 i 2019.
Jerzy uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta na Politechnice Krakowskiej w 2008 r. Studiował też na Uniwersytecie Tennessee, USA (2007) oraz Uniwersytecie Manchester, UK (2006). W 2015 r. Jerzy ukończył program pomiaru i raportowania emisji gazów cieplarnianych na Uniwersytecie Harward w Bostonie, USA.

Workplace Solutions

Dominika Zielińska

Edukuje w tematach zrównoważonego projektowania, odpowiedzialności środowiskowej i społecznej, inicjatorka pierwszego w Polsce Less Waste Office.
Współwłaścicielka i główny architekt studia Workplace. Stawia na holistyczne podejście i ideę life-centered design. Specjalizuje się w projektowaniu dla biznesu, działając na styku badań, strategii i designu. Wraz z zespołem zaprojektowała ponad 150 000 metrów kwadratowych przestrzeni komercyjnych dla 60 międzynarodowych klientów. Prelegentka na wydarzeniach branży architektury, nieruchomości i zarządzania, zaangażowana w projekty pro-bono m.in. dla Fundacji Integracja.
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa oraz kierunku Management w ICAN Institute.